Yashkuberkar has logged 118 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Capitalism: A Love Story

Capitalism: A Love Story

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry