yasemin has logged 111 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frank

Frank

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
About Time

About Time

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry