yasemin has logged 14 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry