Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
28
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
After

After

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★
Edit this entry