yas has logged 286 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★
Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Flower

Flower

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
½
Edit this entry  
28
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Furlough

Furlough

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ride

Ride

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry