• The Outsiders

    ★★★★

  • Tootsie

    ★★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

  • The Blue Lagoon

    ★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Grease

    ★★★

  • Star Wars

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★½

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★

  • The Aristocats

  • The Jungle Book

  • The Sound of Music

    ★★★★

  • Mary Poppins

    ★★★

  • The Birds

    ★★★

  • To Kill a Mockingbird

    ★★★

  • Lolita

    ★★★

  • One Hundred and One Dalmatians

  • Psycho

    ★★★★

  • Sleeping Beauty

  • Lady and the Tramp

  • Peter Pan

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

  • Cinderella

    ★★★★

  • Bambi

  • Dumbo

  • Fantasia

  • Pinocchio

  • The Wizard of Oz

    ★★★★

  • The Adventures of Robin Hood

  • Snow White and the Seven Dwarfs

  • Harry Potter Collection