• Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Operation Finale

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Little Italy

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Like Father

    ★★½

  • Leading Lady Parts

  • The Darkest Minds

    ★★

  • Cam

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Tag

    ★★★★

  • In Darkness

    ★★★

  • Ibiza

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Life of the Party

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Terminal

    ★★★

  • Book Club

    ★★½

  • Overboard

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

  • Dude

    ★★½

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Midnight Sun

  • Furlough

    ★★½

  • Josie

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★½

  • Blockers

    ★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Every Day

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • When We First Met

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★

  • The Open House

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ