• Christmas Inheritance

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • A Christmas Prince

    ½

  • Wonder

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • BearGirl

  • Revenge

    ★★★★½

  • Disobedience

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★★

  • Stronger

    ★★★★

  • American Assassin

    ★½

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★½

  • The Layover

  • Descendants 2

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • The Bachelors

    ★★★½

  • The Year of Spectacular Men

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★½

  • One Love Manchester

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★½

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Princess Cyd

    ★★★

  • The Circle

    ★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★★★

  • Flower

    ★★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★★★

  • Gemini

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Table 19

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Fifty Shades Darker

    ★★★

  • The Space Between Us

  • Beach Rats

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★★½

  • Before I Fall

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★½

  • Why Him?

    ★★½

  • Passengers

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Hairspray Live!

    ★★★★