Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swallow

Swallow

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Podecrer!

Podecrer!

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sem Asas

Sem Asas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Things to Come

Things to Come

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry