Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emotion

Emotion

1966
×
★★★½
Edit this entry  
11
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stargate: Continuum

Stargate: Continuum

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Heaven Reaches Down to Earth

Heaven Reaches Down to Earth

2020
×
Edit this entry  
08
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★½
Edit this entry  
07
As We Hold Hands

As We Hold Hands

2022
×
Edit this entry  
07
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Edit this entry  
04
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★½
Edit this entry  
01
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ten

Ten

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Blue Sky Maiden

The Blue Sky Maiden

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fire

Fire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Malina

Malina

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Mustang

Mustang

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★½
Edit this entry