Sort by
  • Hell Camp: Teen Nightmare

  • Leo Reich: Literally Who Cares?!

  • Hannah Waddingham: Home for Christmas

  • Godzilla Minus One

    ★★★★★

  • Pete Holmes: I Am Not for Everyone

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★★½

  • The Creator

    ★★★★½

  • Next Goal Wins

    ★★★

  • Dicks: The Musical

    ★★½

  • American Fiction

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Ahsoka

  • Chris Fleming: Hell

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Something Special

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • BEEF

  • Apayauq

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Joy Ride

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • History of the World: Part II

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Shortcomings

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Polite Society

    ★★★★

  • Cassandro

    ★★★★

  • Atsuko Okatsuka: The Intruder

  • Strange World

    ★★★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • I'm Totally Fine

    ★★★

  • God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

  • Talk to Me

    ★★★½

  • The Outside

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Lot 36

  • Broke

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

  • Don't Make Me Go

    ★★★

  • Next Exit

    ★★★

  • Ms. Marvel

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

  • Fire Island

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

  • Under the Banner of Heaven