Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Solaris

Solaris

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Atsuko Okatsuka: The Intruder

Atsuko Okatsuka: The Intruder

2022
×
Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Edit this entry  
06
God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Joel Kim Booster: Psychosexual

Joel Kim Booster: Psychosexual

2022
×
Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
His House

His House

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hasan Minhaj: The King's Jester

Hasan Minhaj: The King's Jester

2022
×
Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dopesick

Dopesick

2021
×
Edit this entry  
14
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Edit this entry  
22
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Telstar: The Joe Meek Story

Telstar: The Joe Meek Story

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Edit this entry  
28
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Edit this entry