Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fast X

  • White Men Can't Jump

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Air

    ★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • You People

    ★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • No Bears

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • National Theatre Live: Much Ado About Nothing

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Beast

    ★★½

  • Day Shift

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Broker

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★½

  • Nostalgia

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Enys Men

    ★★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★

  • EO

    ★★★½

  • Seen It All

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

  • Morbius

  • Ambulance

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Book of Boba Fett

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★