Sort by

Henry has logged 18 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
All Is True

All Is True

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★
Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★
Edit this entry  
07
How to Get Ahead in Advertising

How to Get Ahead in Advertising

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry