Henry has logged 17 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
16
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Skull

The Skull

1965
×
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The Angry Silence

The Angry Silence

1960
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry