Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Two Single Beds

Two Single Beds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
Picture This

Picture This

2008
×
★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Actual People

Actual People

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Edit this entry  
07
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Host

Host

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★
Edit this entry  
23
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Edit this entry  
21
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jump In!

Jump In!

2007
×
★★
Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★½
Edit this entry  
08
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Edit this entry  
07
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry