yazz! *・゚✧ has logged 21 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Everest

Everest

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
Starstruck

Starstruck

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Edit this entry  
11
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★½
Edit this entry  
11
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Limey

The Limey

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fallen

Fallen

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Artist

The Artist

2011
×
Edit this entry  
01
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★
Edit this entry