Sort by

yazz! *・゚✧ has logged 35 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Edit this entry  
26
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry