yazz! *・゚✧ has logged 59 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion Guard: Return of the Roar

The Lion Guard: Return of the Roar

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stella's Last Weekend

Stella's Last Weekend

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home

Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
17
Snowbird

Snowbird

2016
×
Edit this entry  
17
CTRL+ALT+DEL

CTRL+ALT+DEL

×
Edit this entry  
17
Incommodum

Incommodum

2018
×
Edit this entry  
17
Keep Out

Keep Out

×
★★
Edit this entry  
17
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kids in Love

Kids in Love

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
11
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Her: Love in the Modern Age

Her: Love in the Modern Age

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry