yazz! *・゚✧ has logged 24 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★
Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
People You May Know

People You May Know

2017
×
Edit this entry  
08
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry