Sort by

yazz! *・゚✧ has logged 23 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Incredible Theft of Celine's Beloved

The Incredible Theft of Celine's Beloved

2020
×
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Black Power Mixtape 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry