maggie has logged 148 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
V/H/S

V/H/S

2012
×
★½
Edit this entry  
16
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Holidays

Holidays

2016
×
★★
Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
XX

XX

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
22
The Double

The Double

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Edit this entry  
10
The Double

The Double

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The Double

The Double

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
Edit this entry  
27
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Double

The Double

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cursed

Cursed

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
02
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Edit this entry