gabriel has logged 416 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Private Desert

Private Desert

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
05
Frank Herbert's Dune

Frank Herbert's Dune

2000
×
★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

1984
×
★★
Edit this entry  
01
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Edit this entry