Guy has logged 13 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
After

After

2019
×
Edit this entry  
10
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry