• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

  • Louis C.K.: Sorry

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Calls

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

  • Dave Chappelle: Redemption Song

  • WandaVision

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

  • News of the World

    ★★★★

  • Long Toast

  • Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Stunt Double

  • Greenland

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • 8:46

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★½

  • The Truffle Hunters

    ★★★★★