Sort by

Neptune 🪁 has logged 188 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry