✨ christie ✨ has logged 32 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Five Times Two

Five Times Two

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Going Overboard

Going Overboard

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
George Washington

George Washington

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
So Pretty

So Pretty

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Antfarm Dickhole

Antfarm Dickhole

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday Night

Friday Night

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Couch

Couch

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World

The World

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Noisy Requiem

Noisy Requiem

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Duck Duck

Duck Duck

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In a Year with 13 Moons

In a Year with 13 Moons

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry