Sort by

✨ christie ✨ has logged 34 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tears of Ecstasy

Tears of Ecstasy

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resurrection of the Little Match Girl

Resurrection of the Little Match Girl

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Muscle

Muscle

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Salome's Last Dance

Salome's Last Dance

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Malina

Malina

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Angel: The Ascent

Dark Angel: The Ascent

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rave Macbeth

Rave Macbeth

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pistol Duel

Pistol Duel

1896
×
Read the review Edit this entry  
20
Chickens Scared by Torpedo

Chickens Scared by Torpedo

1887
×
Read the review Edit this entry  
19
The Baby of Mâcon

The Baby of Mâcon

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Combat de coqs

Combat de coqs

1896
×
Read the review Edit this entry  
19
Night of Body's Model

Night of Body's Model

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Laughing Woman

The Laughing Woman

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Adjuster

The Adjuster

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anti-Clock

Anti-Clock

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Whispering Star

The Whispering Star

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Princess D

Princess D

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tokyo Elegy

Tokyo Elegy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wasted!

Wasted!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight Whispers

Moonlight Whispers

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghost in the Machine

Ghost in the Machine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lipstick

Lipstick

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Exquisite Corpus

The Exquisite Corpus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Devil

The Devil

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry