• The Devil All the Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • The Rental

    ★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The 8th Day of the Week

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Mrs. America

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Ultras

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • 365 Days

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Wake Up

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Undone

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Harriet

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Judy

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Fosse/Verdon

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • The Act

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★