Sort by

Luis has logged 21 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry