camila has logged 44 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Screening

Red Screening

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
A Farewell to Memory

A Farewell to Memory

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leaf

Leaf

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Frogs

The Frogs

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
One in a Thousand

One in a Thousand

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Piola

Piola

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mum, Mum, Mum

Mum, Mum, Mum

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boriya

Boriya

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Esquirlas

Esquirlas

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teddy

Teddy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The tree has been planted

The tree has been planted

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Chronicles of Rebecca

The Chronicles of Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Body Exploded into a Thousand Pieces

A Body Exploded into a Thousand Pieces

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Screening

Red Screening

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heliconia

Heliconia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sophie Jones

Sophie Jones

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sing

Sing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Exposed

Exposed

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry