Jenna has logged 93 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minions

Minions

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
14
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbie: The Princess & The Popstar

Barbie: The Princess & The Popstar

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Barbie: A Fairy Secret

Barbie: A Fairy Secret

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★
Edit this entry