• The Boys in the Band

    ★★★½

  • The English Game

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Alex Strangelove

    ★½

  • Persona

    ★★★

  • Mortal World

    ★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Happy Death Day

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • American Made

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • The Fate of the Furious

    ½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ½

  • Assassin's Creed

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • Handsome Devil

    ★★½

  • Me Before You

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★

  • Minions

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ½

  • Boruto: Naruto the Movie

    ★★

  • Furious 7

    ★★

  • Home

    ★★

  • The Last: Naruto the Movie

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Fury

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • The Expendables 3

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • Planes

    ★★

  • World War Z

    ★★

  • Despicable Me 2

  • Man of Steel

    ★★★

  • Monsters University

    ★★★

  • After Earth

  • The Hangover Part III

    ★½