yeoztu has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★½
Edit this entry  
09
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★
Edit this entry  
06
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
21

21

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Edit this entry  
30
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★
Edit this entry