Corey has logged 48 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clemency

Clemency

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
Edit this entry  
24
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hustle

The Hustle

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Tomorrow Man

The Tomorrow Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry