Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
You People

You People

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Air Up There

The Air Up There

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rebound

Rebound

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
3000 Miles to Graceland

3000 Miles to Graceland

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nature Boy

Nature Boy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kenny

Kenny

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Next

Next

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★
Read the review Edit this entry