Sort by

Gareth has logged 288 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Internal Affairs

Internal Affairs

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eddie Murphy Raw

Eddie Murphy Raw

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Golden Child

The Golden Child

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Criminal

Criminal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad City

Mad City

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Centurion

Centurion

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blow

Blow

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hands of Stone

Hands of Stone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry