• Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Coffee & Kareem

  • Elephant

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • First Cow

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Promare

    ★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Robin Hood

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • The Elephant Queen

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • LEGO DC Super Heroes - Aquaman: Rage Of Atlantis

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★½

  • The Man With Birds

  • LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda

  • Burning

    ★★★★

  • Batman Ninja

    ★★★

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★

  • Gringo

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Lego DC Comics Super Heroes: The Flash

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Jane Fonda in Five Acts

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★½

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½