xavi has logged 25 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Last Match

The Last Match

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Blabbermouth!

Mr. Blabbermouth!

1942
×
Read the review Edit this entry  
25
Mrs. Miniver

Mrs. Miniver

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
★★½
Edit this entry  
22
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★½
Edit this entry  
18
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★
Edit this entry  
17
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
It's Us

It's Us

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
...And God Created Woman

...And God Created Woman

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry