• He's All That

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★

  • Barbie: Princess Adventure

    ★★½

  • Work It

    ★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • The Half of It

    ★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Tesla

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Cuties

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Bird Box

  • The Grinch

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Christopher Robin

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Avengers: Infinity War