Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Black Adam

  • Halloween Ends

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Blonde

    ½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Uncharted

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Moonfall

  • Scream

    ★★★★★

  • The 355

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Exorcism of God

    ½

  • Antlers

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Madonna - Madame X

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Medium

    ½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★