Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Batwoman

The Batwoman

1968
×
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Phases of Matter

Phases of Matter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shinjuku Boys

Shinjuku Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ruby Gillman, Teenage Kraken

Ruby Gillman, Teenage Kraken

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fruits of Passion

Fruits of Passion

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
When the Cat Comes

When the Cat Comes

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Desterro

Desterro

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Donbass

Donbass

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminal Island

Terminal Island

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry