YI JIAN has logged 12 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thoughtless

Thoughtless

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Girls & Panzer: The Movie

Girls & Panzer: The Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paranoia

Paranoia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry