YI JIAN has logged 21 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mardock Scramble: The Third Exhaust

Mardock Scramble: The Third Exhaust

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mardock Scramble: The Second Combustion

Mardock Scramble: The Second Combustion

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mardock Scramble: The First Compression

Mardock Scramble: The First Compression

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Take Care of My Cat

Take Care of My Cat

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry