YI JIAN has logged 84 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Boys 2: The Last Hope

20th Century Boys 2: The Last Hope

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
20th Century Boys 1: Beginning of the End

20th Century Boys 1: Beginning of the End

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Rampant

Rampant

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ajin: Demi-Human

Ajin: Demi-Human

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bleach

Bleach

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Chronicles of Evil

The Chronicles of Evil

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Si 3

Si 3

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Karate Girl

Karate Girl

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
If Cats Disappeared from the World

If Cats Disappeared from the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry