YI JIAN has logged 14 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Invasion

Invasion

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry