Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
His Secret Life

His Secret Life

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Harem

Last Harem

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Mustang

Mustang

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mustang

Mustang

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baskin

Baskin

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry