• His Secret Life

    His Secret Life

    ★★★★

    Ferzan Özpetek filmlerinde öyle bir atmosfer var ki, jenerik bitene ve ekran kararana kadar filmi kapatamıyorum yine olduğu üzere. Çok çok başarılı bir iş çok mutlu oldum izlerken bu normal mi bilmeyerekten 😪

  • Candyman

    Candyman

    ★★★

    Yahya Abdul’ ü nasıl bir hale getirdiler filinta gibi bir adam arı peteğine döndü. Bunun dışında film muhteşem bir sinematografiye sahipti bence. Sadece hikaye kurgusunda biraz kafa karışıklığı yaşadım ama çok kendimi vererek izlemememden kaynaklanıyor olabilir.

  • Squid Game

    Squid Game

    ★★★★

    Beni eğlendirdi ve heyecanlandırdı mı evet. Senaryosu tatmin edici mi; Zorlama sayılabilecek sonu hariç bu da evet. Bu sebeplerden ötürü gayet keyifli ve seyir zevki yüksek bir işti benim için zaten sınıf farkı, kan, vahşet, görsellik, ve çatışma-yarışma durumları bir dizi ya da film içerisinde sevdiğiniz ögeler ise ve dizi sizi büyük oranda tatmin etmeyi başarır diye düşünüyorum. Yüksek ihtimalle 2. sezonu da çekilir ve bu durum adına tek ümidim gerçekten mantıklı düşünebilen bir senaryo ekibin kurulması ve klişeleşmeye çok müsait bu dizimize bol sürprizli ve en az ilk sezonu kadar seyir zevki yüksek bir yeni sezon çekilmesidir. Bunu da buradan yetkililere iletiyorum 🧏🏻‍♂️

  • VHS 94

    VHS 94

    ★★★

    Öncelikle v/h/s serisinin içerisinde gerçekten hayran kaldığım filmler daima olur ve ilk 2 film gerçekten found footage tarzının en güzel temsillerinden birisini oluştururlar lakin v/h/s viral ve v/h/s 94’te birçok şey eksik. Film, tıpkı serinin diğer filmleri gibi bünyesine aldığı filmlerden bir tanesini filmin geneline yediriyor lakin filmin geneline yedirdikleri filmi araya diğer filmleri sokarak o kadar karman çorman bir hale getirmişler ki sinir krizi geçirdim ve bahsettiğim film çok güzel bir başlangıç ve çok boktan bir gidişata sahip. İzleyince…

  • Glee: The Concert Movie

    Glee: The Concert Movie

    ★★★

    Bana sorarsanız üretilmiş en iyi müzikal dizinin (insana kattığı değerler, ofansif mizah, oyunculuklar ve elbette seslerle) çekilebilmiş en kötü kurgulu konser filmi bu olabilir. Hayran yapımı bir iş gibi gözükmekten öteye kesinlikle gidememiş. O kadar düzensiz bir kurguya sahip ki izlerken şaşkınlıktan aptallaştım. Sesler muhteşemdi zaten canlı performanslar bile stüdyo kayıtlarını aratmıyor böyle üst düzey seslere kurgu ne kadar boktan olursa olsun 3 yıldız verilirdi özellikle Amber Riley işin içindeyse 😍

  • Last Harem

    Last Harem

    ★★★★

    Dönemin atmosferini o kadar başarılı bir sinematografiyle işlemiş ki Ferzan Özpetek, film 4 gün sürse izleyebilirdim. Filmin 99 yapımı olması da bence çok önemli bir detay modernize bir örnek bu kadar dikkat çekici olmayabilirdi. Gayet cesur bir iş ayrıca zamanla ne kadar geriye gittiğimizi gördüm Türk- Fransız ortak yapımı olsa da artık bu tarz işler çokça ütopik ülkemiz için maalesef. Film bize görsel bir kusursuzluğu kesinlikle vaadediyor. Karakterler de iyi işlenmiş ama sanki eksik bişeyler de var gibi tam olarak aktaramadığım. Yine de kesinlikle izlenmeye değer bir film 🥰

  • Mustang

    Mustang

    ★★★

    İlk başlarda bu keşke bir sessiz film olsa diye bile düşündüm çünkü tam olarak anlamlandıramadığım bir yapaylık mevzubahisti. Aslında oyunculuklar da geneliyle fena değildi herkes yer yer tökezlemiş ama bir şekilde kotarmışlar bazı yerlerde fena sıçsalar da. Masa sahnesi filme olan puanımı çok net 1 yıldız daha arttırmıştır o hiç şüphesiz. İzlemesi keyifli ve bir o kadar sinir bozucu bir film istiyorsanız uygun bir seçim ki yönetmenimiz sonrasında The Handmaid’s Tale adlı dizinin 2 ya da 3 bölümünü yönetti ve çok da güzel yönetmiş. Orada yaptığı işin içine bütçe girdiğinde ne gibi şeyler ortaya çıkartabildiğini daha net gözlemleyebilirsiniz

  • I Origins

    I Origins

    ★★★★

    Adet dönemindeki bir kadın kadar duygusal olduğum bir dönemde olduğum için sanırsam izlerken çok ağladım ki film katiyyen böyle bir duygusallık vadetmiyor. Beni ağlatan filmleri ise her zaman çok sevmişimdir. Ufak tefek sorunları olsa da mazur görülmeye değer diye düşünüyorum ve reankarnasyon konusunu ilginç bir şekilde ele almalarından ötürü benden gayet geçer bir not almayı başardı. Hoş bir film ve Brit Marling tıpkı The Oa adlı şahesere sağladığı gibi bu filme de çok etkin bir rolü olmasa dahi özel bir aura sağlamış. Çok çok öpüyoruz kendisini 😘

  • Baskin

    Baskin

    Kısmen farklı bir konu ve başarılı bir görselle bize olumluluklar vaadedebilse de Can Evrenol’un yine keşke yapmasaydı dediğim bir takım saçmalıklarla donattığı film. Ya diyaloglar bu kadar mı kötü olur Can Evrenol kendine gel!!! Bir film küfürle donatıldığında film olmayı başaramıyor maalesef keşke araya bir kaç afilli söz sıkıştırsaydın kamyon arkası bile olsa razıyım artık

  • Enter the Void

    Enter the Void

    ★★★★½

    Her Gaspar Noe filmi öncesi ağrı kesicimi alırım lakin bu filmi izlerken Arveles dahi baş ağrımı kesemedi. Bu tarz bir işkenceye 2 saat 40 dakika dayanabiliyorsam bu film tabii ki favori filmlerimden birisi olmalıydı ve oldu da. 🥺Özgün bir film nasıl yapılmanının en güzel örneklerinden birisi bu sanat eseri. Ve umarım böyle uçuşabiliriz ölünce

  • Misery

    Misery

    ★★★★½

    İçimi hangi korku filminin sıcacık edebildiğini iki örnekle anlatacak olsaydım ilk sırada misery, ikinci sırada midsommar olurdu <33

  • Eyes Wide Shut

    Eyes Wide Shut

    ★★★★½

    Bu filmi neden bu kadar çok sevdiğimi asla açıklayamam