Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Coming Home

Coming Home

1999
×
Edit this entry  
21
The Space in Between (Airport Architecture)

The Space in Between (Airport Architecture)

2001
×
Edit this entry  
21
Reflex

Reflex

1999
×
Edit this entry  
21
Endless Obsession

Endless Obsession

2000
×
Edit this entry  
21
Control Sequences

Control Sequences

2001
×
Edit this entry  
21
Ascension

Ascension

2001
×
Edit this entry  
21
Release System

Release System

2003
×
Edit this entry  
16
Just Beyond the Trees

Just Beyond the Trees

2021
×
Edit this entry  
14
Flying images

Flying images

1989
×
Edit this entry  
14
Omen

Omen

1988
×
Edit this entry  
14
Distribution of Unspoiled landscape

Distribution of Unspoiled landscape

1984
×
Edit this entry  
13
Commemorative Photo

Commemorative Photo

1978
×
Edit this entry  
13
SUMMER IS GONE

SUMMER IS GONE

1978
×
Edit this entry  
13
A QUIET DAY

A QUIET DAY

1977
×
Edit this entry  
13
Bizarre disease Ⅱ

Bizarre disease Ⅱ

1977
×
Edit this entry  
13
Bizarre disease Ⅰ

Bizarre disease Ⅰ

1977
×
Edit this entry  
12
Spring Has Come

Spring Has Come

1977
×
Edit this entry  
12
Room

Room

1976
×
Edit this entry  
12
Another Life

Another Life

1976
×
Edit this entry  
12
美しい日々

美しい日々

1970
×
Edit this entry  
12
猥雑

猥雑

1969
×
Edit this entry  
10
Twilight Dinner

Twilight Dinner

1998
×
★★★
Edit this entry  
08
Night of Body's Model

Night of Body's Model

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
In a Thicket

In a Thicket

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Meet Me in the Dream: Wonderland

Meet Me in the Dream: Wonderland

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
A New Love in Tokyo

A New Love in Tokyo

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Under the Carp Banner

Under the Carp Banner

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
Elephant Song

Elephant Song

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
10 to 11

10 to 11

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Camp

Camp

1970
×
Edit this entry  
11
The Doctrine on Creation

The Doctrine on Creation

1967
×
Edit this entry  
07
Crazy Love

Crazy Love

1968
×
Edit this entry  
01
Raft

Raft

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Two Deaths Three Births

Two Deaths Three Births

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Successive Slidings of Pleasure

Successive Slidings of Pleasure

1974
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wabishabi

Wabishabi

1988
×
Edit this entry  
22
Sad Vacation

Sad Vacation

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
My God, My God, Why Hast Thou Forsaken Me?

My God, My God, Why Hast Thou Forsaken Me?

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
Two Punks

Two Punks

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Helpless

Helpless

1996
×
★★★
Edit this entry  
14
All Around Us

All Around Us

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hush!

Hush!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Like Grains of Sand

Like Grains of Sand

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Touch of Fever

A Touch of Fever

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bu su

Bu su

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gondola

Gondola

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blood Is Sex

Blood Is Sex

1982
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rock is sex: Saraba aibô

Rock is sex: Saraba aibô

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
Wolf

Wolf

1982
×
★★★½
Edit this entry