• X

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • Squid Game

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

  • The Green Knight

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

  • Philly D.A.

  • Mortal Kombat

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Gaia

    ★★

  • Cherry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★

  • Together Together

    ★★½

  • Mayday

  • Marvelous and the Black Hole

  • Pleasure

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • Taming the Garden

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

  • Ailey

  • The Cursed

    ★½

  • Cusp

    ★★★½

  • Cryptozoo

  • Luzzu

  • Strawberry Mansion

    ★★★

  • On the Count of Three

    ★★

  • Censor

  • In the Same Breath

  • One for the Road

  • CODA

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Flee

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★